Kort videoklip med Guianacara cf. geayi

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

Bruger #946029 — 6. februar 2012, 04:47

Jeg holder en flok Guianacara cf. geayi og her er et kort videoklip af et lille skænderi.

Fantastisk skøn art 🙂

Videoen indlæses først fra YouTube, når du klikker. Så modtager YouTube din IP-adresse. Åbn hos YouTube i stedet.

tamtort — 6. februar 2012, 10:42

Haha elsker ca to sek inde i det da den "store" helt kommer farende og skræmmer de to "bøller" væk:-)



Men måske du kan hjælpe mig.. De ligner meget nogen fisk jeg har fået og mangler lidt Info om ig om det overhovde er den fisk:-) det er det sidste emne jeg har slået op her inde... Du kan se den under min profil hvis du gider lige bruge to min på det:-)

tamtort — 6. februar 2012, 10:42

Mente Self tyve sek inde i filmen:-)

Bruger #946029 — 6. februar 2012, 10:57

Hej Rasmus

Ja, man er vel ikke alfahan for ingenting 😉

Det er ikke den art, du har vist billeder af i din tråd og jeg læner mig nok også op af Louises bud på Geophagus iporangensis.

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.