Kan ikke finde fisk...
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
Vilhelm34 — 8. maj 2006, 14:49
jeg har nu ledt efter nogle forskellige fisk og rejer i langtid, men kan ikke finde dem.
jeg leder efter:
10 - Boraras maculatus - Dværg rasbora
2 - Betta imbellis - Fredelig kampfisk
6 - Neocaridina denticulata sinensis - kirsebær rejer
jeg håber at der er nogen her på AS der kan hjælpe mig med nogle butiker der forhandler disse fisk og rejer.
mvh
Martin Vilhelm
PS: bor i hillerød, så butiken skal helst ligge i nordsjælland eller kbh.
michy — 8. maj 2006, 15:21
Jeg kan hjælpe dig med rejerne, jeg bor i Gilleleje, Bo sælger også (så vidt jeg ved rejer), Han bor i kbh.
Hvis du er intresseret kan du skrive en PB.
Med venlig hilsen
Michael Larsen
Tante Lilla — 8. maj 2006, 16:18
http://www.myfish.info/files/purple_imbellis.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v429/Jess2308/roland0411.jpg
http://images.google.dk/imgres?imgurl=http://www.atisonbetta.com/picture/stock7/silver.jpg&imgrefurl=http://www.atisonbetta.com/Stock7.asp&h=260&w=453&sz=23&tbnid=vBjpx15kUk1a9M:&tbnh=71&tbnw=124&hl=da&start=32&prev=/images%3Fq%3DBetta%2Bimbellis%26start%3D20%26svnum%3D10%26hl%3Dda%26lr%3D%26sa%3DN
så der må være muligheder derude, de skal bare findes.
Vh.
Ina Olsen
Bo Christensen — 8. maj 2006, 19:30
Jeg skal nok sige til, når jeg får lavet nogle unger på dem.
#1: Send mig en besked, hvis du mangler Red Cherry rejer.
Med venlig hilsen
Bo Christensen
Annie — 8. maj 2006, 22:23
Jeg tager til Jylland og henter mig en stime af Maculatussen eller Boraras Merah i slutningen af Maj. Jeg er lidt nervøs for hvordan de klarer turen gennem landet, men "på eget ansvar" vil jeg gerne tage en flok med til dig osse, nu jeg er igang (og hvis Tonny altså har nogen til dén tid)
Venligst
Annie
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.