ancitrus maller??
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
Kapok — 21. februar 2006, 22:07
jeg har selv 2 stk. i mit 54 ltr. akvarium. er det nok eller skal jeg have flere? (kan godt regne ud at det skal være en han og en hun(hvordan ser man forskel?))
hvad med ungerne? hvordan skal man behandle dem? skal de i et yngle akv. eller hvad?
De bedste hilsner
Zaphod B
Villads — 21. februar 2006, 22:20
Der er netop en bruger der har forladt siden på grund af nybegynderes mange spørgsmål som de kunne få svar på ved at bruge søgefunktionen.
Ancistrusmallen kan du få alt at vide om her på siden bare ved at bladre lidt rundt og se alle de tråde der har kørt.
Med venlig hilsen
Villads
Villads — 21. februar 2006, 22:27
http://www.akvariesiden.dk/fisk/vis_fisk_ny.php?id=7
Med venlig hilsen
Villads
Hanxa — 21. februar 2006, 22:40
hvad mener du?? er der en der forladt siden fordi han er træt af nybegynderes spørgsmål??
XXXX — 21. februar 2006, 23:13
Og lad nu det ligge med der er en der har slettet sig
Nu til spørgsmålet
Ville ikke putte flere i når det er et 54l. hannerne har en masse skæg på snuden, og hvis de er fuldvoksne burde du ikke være i tvivl.
Du skal selvfølgelig håbe på at de to du har kan lide hinanden, og så er det eneste andet egentlig en god hule. En kokosnød eller et rør af en eller anden art er rigtigt godt
Med venlig hilsen
Thomas Rasmussen
Villads — 22. februar 2006, 08:04
Med venlig hilsen
Villads
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.