Caudopunctatus vs. fx. multier

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

Wolverhampton — 18. april 2005, 15:19

Hej Allesammen.

Er der nogen der ved, om det skulle være et problem at have to ungfisk af lamprologus caudopunctatus gående sammen med en lille flok af fx enten multier, brevis og occellatus gående i et 60L. Det drejer sig om 2-3 måneder.

Venlig hilsen Wolves

fo_dk — 18. april 2005, 18:34

har haft dem i et 325L....men om det går i et 60L?????.....sørg for sten og huse nok

Med venlig hilsen
Finn Olsen

Wolverhampton — 18. april 2005, 18:48

Det ender rent faktisk også med et 325L, men som sagt først om et par måneder. Skal lige flytte først. Har nemlig lige indrettet et akvarie til små sneglehuslegere, og vil købe enten en af de tre førnævnte arter i denne uge. I mellemtiden har jeg så fået muligheden for at få 2 stk af Caudo'erne foræret. Er der andre der ved om det vil gå i et 60L?

Wolverhampton — 19. april 2005, 11:39

Er der ikke nogen der ved noget?

fo_dk — 19. april 2005, 11:50

Jeg turde godt prøve.....især når det er for kortere tid....har haft multi...meleagris og heste i et 130L

Med venlig hilsen
Finn Olsen

Wolverhampton — 19. april 2005, 15:09

OK, så tror jeg, jeg prøver. Hvis der er nogen der synes det er en meget dårlig idé, må i jo lige skynde at brokke jer ik'? Takker for hjælpen Finn.

Venlig hilsen Jens

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.